Sesli sohbet Farkı

Sesli Chat,Sesli Sohbet,Sesli Siteler Farkı

Öncelikle merhabalar SesliMelodi.com sitemizin değerli okurları,

Günümüzde sesli sohbet, sesli chat sitelerinin yanısıra bir çok görsel (3 boyutlu) siteler de açılmış bulunmakta.. Ama buna rağmen sesli chat sitelerinin halen büyük bir çoğunluk tarafından tutuluyor olmasının sebeplerini hiç düşündünüz mü?

Eskiye rağbetin ve nicedir süre gelen basit olan güzeldir düşüncelerinin yükseldiğini duyuyor gibiyim ilk aşamada.. Sadece böyle mi peki? Aksine bir çok sebep daha bizleri sesli chat sitelerine yönlendiriyor.. Bunları örneklendirmek gerekirse başı çeken sebep sohbet sitelerinin doğası gereği uzunca bir kurulama ihtiyaç duymaması.. Yani erişilebilirlik. İkinci bir sebep ise pc’mizin ne kadar gelişmiş olup olmadığının öneminin olmaması. Tabi ki bunlar teknik sebepler diyebilirsiniz.. Ama durun.. Ya diğer 3 boyutlu sanal uygulamaların ne denli gelişmiş bir bilgisayar istediğini biliyor musunuz? Bir çok kurum bu 3 boyutlu görselliği ön plana çıkartmak için bu uygulamaların zamanımız pclerini zorlayacak bir donanıma sahip olmasını istiyor.. İşte bundan dolayı ciddi miktardaki kullanıcı sesli sohbet sitelerinde kalmayı yeğliyor.

Sesli Chat

Bir diğer yandan bakarsak pc’leri çok iyi olsa da sesli chat sitelerinde kalmayı yeğleyen insanlar da yadımsanmayacak kadar çok.. Bu zaten en önemli sebebi.. Konu başlığında dendiği gibi “farkı” ortaya koyuyor. 3 boyut arttıkça insanların manevi değerlerindense sanal barbie bebeklerinin kıyafetlerinin, boylarının kısaca görünüşlerinin öne çıkması tüm “sohbet” unsurlarını bir yere kitliyor. Sanalın içerisinde sosyalleşmeyi engelliyor bu da. Sesli sohbet sitelerinde bu tip bir görsellikten ziyade sohbetin, paylaşımların verdiği sıcaklık varken diğer yandan soğuk ve tabanı sadece görsellikten oluşan programlar ise sesli chatle olan rekabeti kaybetmeye mahkum oluyor.
SesliMelodi’de bir çok sohbetin ve paylaşımın içerisinde de şahit olduğunuz gibi önceliğin o sıcaklığı ve samimiyeti yakalamak olduğunu sizler de en az benim kadar biliyorsunuz. Hele de yakalanacak olan bir aile ortamı ise.. tam doğru yerdeyiz demektir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir